کسپرسکی

‏آخرین ترفندهای امنیتی (1) + معرفی‏ ‏ ‏ Safe Money و System Watcher

۱۳۹۳/۴/۲۲اخبار و مقالات امنیت اطلاعات

همواره امنیت در دنیای سایبری و حفاظت از داده ها و ابزارهای دیجیتال مختلف نظیر تلفن های هوشمند یا رایانه ها با ترفندهای جدیدی که مجرمین و سودجویان سایبری برای سودجویی از اطلاعات و اموال دیگران بکار می بندند دشوارتر میگردد. لذا شکی نیست که همواره در دنیای دیجیتال باید بروز بود. در این سری از مطالب به آموزش ترفندهایی میپردازیم که میتوان آنان را برای مقابله با جدیدترین و جدی ترین حقه های سایبری هکرها و مجرمین این حوزه بکار بست.

در بخش اول Safe Money و System Watcher نیز بعنوان دو ویژگی کارآمد محصولات کسپرسکی معرفی میگردد.

بدافزار Cryptolocker را خنثی کنید

حتماً در مورد بدافزار Cryptolocker شنیده اید چرا که در طول سال گذشته شهرت زیادی یافته است. این بدافزار که عواقب بدی برای کاربران داشت اسناد و داده های کاربر را کدگذاری کرده و به ازای بازگشت فایلها از آنها درخواست باج (حدود 300 دلار) مینمود و حذف این بدافزار هم هیچ کمکی به بازگشت داده های کاربر نمیکرد. یکی از ساده ترین راههای مقابله با این بدافزار پیشگیری است که از طریق داشتن پشتیبان از فایلها بطور منظم صورت میپذیرد. لازم به ذکر است ابزار پشتیبان گیری یکی از مهمترین ابزارهای ویژه ضدویروس Kaspersky Pure 3 یا کسپرسکی ناب 3 بوده که در این زمینه کاملاً کارآمد می باشد.

ولی در راهکارهای امنیتی شرکت کسپرسکی محصولات کسپرسکی اینترنت سکیوریتی و همچنین کسپرسکی ناب ابزار جدید دیگری تحت عنوان System Watcher یا Proactive Detection وجود دارد که با کنترل کامل سیستم و نظارت بر وجود این بدافزارها، به محض تشخیص وجود آنها و تلاش هر نرم افزار برای دستیابی به اسناد شما و ویرایش آنها، به پشتیبانی از آن اسناد پرداخته تا در صورت هرگونه تغییر در این اسناد اثرات آنها را rollback یا خنثی نموده و فایلها و اسناد شما را به حالت اول بازمیگرداند. در تصویر زیر می بینید که این فرآیند خنثی سازی بدافزار بسادگی صورت میپذیرد.

 از تروجان های بانکی در امان باشید

بله، درست خواندید، مجرمین سایبری براحتی میتوانند با استفاده از تروجان های بانکی اقدام به سرقت مستقیم از کاربران نمایند که متاسفانه کاربران زیادی هم تابحال از این طریق زیان های مالی بسیاری دیدند (همانطور که در یکی از مقالات قبلی اشاره شد یک باند سایبری در تنها یک هفته موفق به سرقت 500 هزار یورو شدند) چرا که مجرمین از طریق این تروجان ها براحتی لایه های امنیتی بانکی نظیر تأیید یا تأیید هویت دو مرحله ای (Two-factor authentication) را فریب می دهند. این تروجان ها شما را در تمامی مراحل بویژه هنگام انجام امور بانکی از لحظه تایپ شماره کارت بانکی و رمز آن گرفته تا ذخیره تصویری از صفحه (Screenshot) زیر نظر دارند!

ضدویروس یا بسته های امنیتی، برای محافظت از یک کاربر در این مواقع، باید در وهله اول اطمینان حاصل کنند که کاربر به آدرس وبسایت درست میرود، کدگذاری تا جای ممکن صورت میپذیرد و شخص سومی نمیتواند به رایانه و اطلاعات مهم وی دسترسی داشته باشند. ابزار Safe Money که در آنتی ویروس های کامل کسپرسکی یعنی کسپرسکی اینترنت سکیوریتی و همچنین کسپرسکی ناب (Pure) ارائه میگردد شما را از جاسوسی صفحه کلید و داده های تایپی، حافظه موقت clipboard، و حتی بهنگام ذخیره تصویر از صفحه در محافظت می نماید. در آخرین نسخه های این ابزار همچنین از گرفتن تصویر از صفحه (screenshot) که توسط تروجان های جدید بمنظور ثبت اطلاعات تایپی از طریق کیبورد مجازی انجام میگردد جلوگیری نموده و همچنین به محافظت از حافظه موقت clipboard پرداخته میشود.

در بخش های بعدی این مطالب به سایر تهدیدات جدی و جدید و همچنین معرفی آخرین راهکارهای مقابله با آنان خواهیم پرداخت.

بازگشت وجه
ضمانت بازگشت وجه شما برای زمان و محصولات زیر معتبر است: - 72 ساعت از زمان انجام خرید از فروشگاه آنلاین - تمامی محصولات موجود در سایت
تا 75% تخفیفِ ویژه در جشنواره‌ی چلّه به چلّه‌ی کسپرسکی

تا 75% تخفیفِ ویژه در جشنواره‌ی چلّه به چلّه‌ی کسپرسکی

شرکت ایدکو، توزیع‌کننده آنلاین محصولات کسپرسکی در ایران و خاورمیانه با آغاز چلّه‌ی کوچک زمستان از امروز شنبه 29 آذر ماه سال جاری تا جمعه 10 بهمن در کمپینی تحت عنوان جشنواره چله به چله با تخفیف 75 درصدی محصول توتال سکیوریتی 1 کاربره 1 ساله و تخفیف 50 درصدی اینترنت سکیوریتی 4 کاربره 1 ساله در کنار مشتریان خواهد بود.

ادامه خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد