کسپرسکی

معرفی ابزار رایگان ضد تروجان و بازیابی فایل ScatterDecryptor

۱۳۹۴/۱/۱۹مقالات آموزشی

معرفی ابزار رایگان ضد تروجان و بازیابی فایل ScatterDecryptor

Trojan-Ransom.BAT.Scatterیکی دیگر از بدافزارهای مخربی است که اقدام به مختل نمودن دسترسی کاربران می‌نماید. بدافزار یا برنامه مخرب Trojan-Ransom.BAT.Scatter ضمن ویرایش غیرمجاز داده‌های سیستم آلوده، دسترسی به آنها را برای کاربر ناممکن میسازد.

شرکت کسپرسکی، بزرگترین شرکت امنیتی ارائه دهنده  آنتی ویروس و راهکارهای امنیتی، ابزار ویژه ای را با عنوان ScatterDecryptor   برای بازیابی فایلهای مختل شده با بدافزار Trojan-Ransom.BAT.Scatter  ساخته و در اختیار کاربران قرار داده است. تاکنون، این ابزار با برخورداری از کلید کدبرداری فایلهای کدگذاری شده با پسوند زیر، میتواند اقدام به احیای فایلهای مربوطه نماید:

.pzdc

.crypt

.good

برای بازیابی فایلهای کدگذاری شده با استفاده از این ابزار، مراحل زیر را طی نمایید:

1-      فایل اصلی (ScatterDecryptor.zip) را دانلود نموده و ابزار را از حالت فشرده زیپ خارج نمایید (extract یا استخراج کنید)

2-       و فایل اجرایی ابزار (ScatterDecryptor.exe) را اجرا نمایید:

 

3-      در صورت مشاهده صفحه User Account Control، کلمه عبور سیستم عامل خود را وارد نموده و روی Yes  کلیک نمایید؛

4-       با کلیک روی گزینه Change parameters در صفحه اصلی این ابزار، وارد صفحه تنظیمات شده و میتوانید مسیرهای مورد نظر برای بررسی و شناسایی این فایلها را تغییر دهید:

 

 5-      در صفحه تنظیمات که باز می شود:

در بخش Objects چک باکس درایوهایی را که برای اسکن مورد نظر است را انتخاب نمایید،

در بخش پایینی، با انتخاب گزینه Delete… می پذیرید که فایلهای کدگذاری شده پس از تلاش در احیا و ذخیره نمودن فایلهای موجود در آنها از روی سیستم شما حذف شوند،

در نهایت روی OK کلیک کنید:

 

6-      این بار در صفحه اصلی برنامه ScatterDecryptor، روی Start Scan کلیک نمایید:

 

7-      در مرحله‌ی بعدی (Specify the path to one of encrypted files) مسیر یکیاز فایلهای کدگذاری شده را تعیین نمایید؛

8-      روی Open کلیک نمایید؛

9-      پس از پایان فرآیند بازگردانی فایلهای مربوطه، بمنظور مشاهده اطلاعات کامل در مورد اسکن انجام شده، روی Details کلیک کنید. برای مشاهده گزارش تمامی اسکن های صورت گرفته نیز می‌توانید روی آیکون Report در بالا و سمت راست پنجره کلیک نمایید.

 

 

برای دانلود این ابزار میتوانید به صفحه ویژه ابزارهای حذف ویروس کسپرسکی آنلاین مراجعه نمایید.

 

منبع: کسپرسکی آنلاین

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیرکاسپرسکی، کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

 

بازگشت وجه
ضمانت بازگشت وجه شما برای زمان و محصولات زیر معتبر است: - 72 ساعت از زمان انجام خرید از فروشگاه آنلاین - تمامی محصولات موجود در سایت
ایدکو: نماد اعتماد و بیشترین تعداد مشتری در خاورمیانه

ایدکو: نماد اعتماد و بیشترین تعداد مشتری در خاورمیانه

«شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان» که به اختصار به آن «ایدکو» نیز گفته می‌شود، با بیش از یک دهه فعالیت در دنیای امنیت سایبری، همراه با سال جدید خورشیدی 1403، با افتخار، جایزه‌ی بیشترین تعداد مشتریان در منطقه خاورمیانه را از آن خود کرده‌است. این جایزه تنها یکی از دستاوردهای اخیر ایدکو است که نشان‌دهنده‌ی تعهد آن‌ها به ارائه‌ی خدمات استثنایی و راهکارهای امنیتی قابل اعتماد است.

ادامه خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد